Mis laps oli jälle sinu emaga? Endal imelik pole selline olla.

Mul olieile väga imelik vestlus tuttavaga mis pani väga imelikult ennast tundma korraks.

Härra H on viimastel kuudel olnud päris tihti minu vanematega nädalavahetustel, enamasti mu emaga ja kui eriti hästi joppab siis on minu isa ka kodus. Siis on Härra H eriline pidupäev ja saab nautida enda maailma parimat elu ja vanavanemaid täierinnaga. Selle kahe kuu jooksul ma ise palunud kaka korda poja hoida siis kui spasse läksin ja siis kui ükskord külalised tulid enamus ajast lepib poja ise kokku vanaemaga, et millal sinna võib minna/tulla jnd. Tavaliselt kuulen mina sellest viimasena ja ainult viimis rõõm.

Kuna Härra oli minu vanematele esimene lapselaps siis ta on enda sünnist saadik olnud neile maailma naba ja rohkem. Nii kui Härra hakkas veits maailma asju jagama siis sai ta aru, et kasulik ja turvaline on omada vanaema ja vanaisa. Kuna tal on vanavanemaid üks paar siis kindlasti suhtleb ta nedega rohkem ja on nendega väga eriline suhe.

Igatahes eile küsiti minult :”Mis laps oli jälle sinu emaga? Endal pole imelik selline olla.”

Mina :” Ei ole, see kord oli isa ka kodus.”

Mis ma olen siis vastikult imelik, et ma lasen lapsel nädalavahetustel enda vanematega olla kus ta tahab olla ja kuhu teda ootatakse?

Minu parimad lapsepõlve mälestused olid ka minu vanaema ja vanaisaga. Siiani olen vanaemaga lähedane ja igatsen kohutavalt vanaisa. Enamus pätaka aega veetsin seal ja ise kauplesin ennast sinna. Väga pahane olin kui ema/isa tahatsid minuga aega veeta ja ei lubanud minna.

 

Advertisements

4 thoughts on “Mis laps oli jälle sinu emaga? Endal imelik pole selline olla.

  1. Mina leian, et selles pole mitte kui midagi halba, kui teed seda õigetel põhjustel. Kui laps ise soovib ja sul on võimalus nautida vaba aega, siis miks mitte. Jah, seda pean ma valeks, kui ema jätab lapse kellegi teise hoolde selleks, et pidutsema minna. Sinu jutust ma välja ei loe, et hull peoloom oleksid. 🙂 Niiet ei pea välja tegema sellistest “Selline oledki või?”

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s