Alustan jälle.

Ma otsustasin, et ma võtan poole aastagl 15 kilo alla või noh saan kaaluks 62 kilo. Hetkel ma ennast kaalunud ei ole  ja kuna ma enda keha tunnen siis tean, et enne esmaspäeva pole mõtet kuna ma olen vett täis naine ja numbrit nähes saaksin infarkti arvatavasti lihtsalt.

Miks selline otsus? Ma tunnen ennast ebamugavalt ja halvasti enda keha hetkel. Väga inetu on peeglist mööduda minna ja väga raske on olla. Mitte midagi selga panna pole kuna vaalake ei mahu tänu enda täidele kes kapis elavad enda riietesse enam. Täid sõid mu riided lihtsalt väiksemaks ja nüüd jama majas.

Mul on enda ees piinlik, et ma jälle reele püüan saada. Mis minuga üldse vahepeal juhtus? Laiskus? Stress? Kindlasti mõlemad, kindlasti. Stressiõgimine on haigus nagu alkoholism, ärevushäire ja vaimuhaigus jnd. Selle raviks on vaid vabaneda stressist ja lõpetada lohutuse otsimine toidust. Asendada see positiivsusega.

IMG_84465261196012

Midagi erakortset ma teha ei plaani kuna siis kukun kolinal jälle alla ja viskan kõik nurka. See kord ma seda ei soovi teha, ei soovi. Tahan lihtsalt lõpetada alustatud. Ma arvan, et hetkel keskendumine endale meeldivatele asjadele jookseb elu paika ja saab jälle normaaselt mõelda.

Süüa mulle meeldib ja teha meeldib ka, liikuda meeldib ka tegelikult. Siis tõmbad klapid pähe ja aeg endale.

Kuna ma haapsalust endale uue joppe ostsin (9.95 realiseerimiskeskusest) siis pole mul vabandust ka enam mitte liikuda.

Sööma ma pean nii, et pean paremad valikud tegema. Kiired süsivesikud pole kasulik nii, et tuleb rohkem õigeid valikuid teha. Alustades juba sellest, et poes pole kõike vaja muretseda vaid neid asju mida ma süüa soovin. Kuna on kevad saabumas siis vitamiinidest saab energiat mida on vaja peale pidevat aega, et uimasus ära ei tapaks.

Ma arvan, et sellele keskendumine mõndaaega ei tee kellegille halba. Lapasel kõht täis, mul tuju parem. Sügisel lähevad jällllle kleidid selga.

Nii, et mina Mari luban alates tänasest teha paremaid valikuid nii toidu kui liikumise suhtes ja 16 maiks kaaluda 62 kilo või vähemasti 15 cm kõhust väiksem olla.

Kui juba kord hakkama saanud suurema välja kutsega siis see kord saan ka!

 

 

 

Advertisements

2 thoughts on “Alustan jälle.

 1. Tead, mul on olnud sama eesmärk viimased 4 aastat ning seni pole suutnud seda täita. Tükk aega mõtlesin, et miks küll nii ning lõpuks olen saanud vastuse.Põhjuseid mitu.
  1) Ma sean alati endale liiga suured ja ebareaalsed eesmärgid. Keskmine eesmärk on olnud kaotada kilo nädalas, mis on totrus. Praegu olen võtnud endale eesmärgiks kaotada 2kg kuus või kui vähem, siis noh peamine, et läheks kasvõi natukene väiksemaks.
  2) Liiga kiire elustiili muutmine. Nõudsin endalt korraga liiga palju: maiustustest ja rämpstoidust loobumine, 3x nädalas trenni, ainult tervislik toit jne. Selline asi polnud jätkusuutlik, sest kui mot. kadus, siis kadus kõik.
  3) Olin enda suhtes liiga karm. Lennutasin enda suunas halvustavaid kommentaare ja tundsin end halvasti, et ei suutnud eesmärki piisavalt kiiresti saavutada. See tekitas stressi ja mot. oligi läinud.

  Praegu aga olen võtnud endale eesmärgiks, et kõnnin nii palju kui saan , söön võimalikult palju puhast ja tervislikku toitu, aktsepteerin kaalu seismist ja tunnen kogust protsessist rõõmu. Samuti luban endale rajalt kõrvale kaldumusi kui ka kord nädalas patupäeva. Lisaks eelnevale proovin endale kogu aeg teadvustada, et milline minu nälg on: emotsionaalne või füüsilne. Praeguseks on kadunud -4,6kg, 9,4kg veel :).

  Like

  1. Ma sain 116 pealt 66 peale varem aga siis läks asi metsa… tean miks ka. Proovin see kord reele saada ilma liikse stressita selle ümber… kas seda ja toda võib ikka ja kas trenn ikka piisav.

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s