Enne vist ei seletanud piisavalt.

Minu postitus Igal naisel peab olema nii palju lapsi kui ise suudab üksinda ülesse kasvatada. tekitas kohe teise teema mida G2tlin lahkab ( Siin ) ja ma vist suutsin palju asju jätta välja.

On olemas suurepäraseid üksikisasi kelle juurest on laste ema jalga lastnud. Kellele ei maksta elatist. Nad peavad saama samamoodi hakkama nagu saavad emad kes üksinda on. Samas on see pigem erand kui reegel.

Samas mul ei ole suurperede vastu mitte midagi kui suurpere saab hakkama eluga. Kõik toimib ja koguaeg ei oota käsipikal, et midagi saada. Kindlasti just nende perede pärast kes ainult kiruvad, et riik sitt, teised ei aita mõistetakse ka neid toimivad peresi hukka ja sellest on väga kahju tõesti.
Härra H rühmas käib üks tüdruk kellel on 3 õde ja nad saavad hakkama. Lastel ei ole millegist puudust aga ema tunnistab, et vahest on raske aga samas oli see tema valik sünnitada 4 last!

Üks asi on joobes inimest aidata tänaval kui ema kellel mitu last ja hakkama ei saa. Pidev kirumine, et kõik on halb ja paha. Eesti rahvas tegelikult aitab ja paljud õpivad sellega seda, et ise ei peagi pingutama vaid kui piisavalt viriseda siis saab ju hakkama. Mina leian, et näljasele tuleb anda õng mitte kala. Ma pakkusin välja konkreetsele neiule, et ma viin talle mis vaja on mitte ei anna raha aga see ei sobinud talle. Samal õhtul linnapeal sai mindud ju ikka küsis raha endale. Miks siis valetada?
Inimene saab ennast ise ainult aitata kui ta tahab. Elus saab vaid enda peale kindel olla ja siis ka mitte alati 100%.

Ma olen teadlik, et on olemas selliseid gruppe kus aidatakase emadel toime tulla oma eludega, kudas last kasvatada ja kudas majandada rahadega. Aidatakse riietega ja tööle minnes saad katseajal olles lapsele tasuta päevahoiu. Kahjuks tallinna oma rahastamine lõpetati ja see pandi kinni ja uuest pole kuulnud. Kindlasti selliseid kohtasi on kus pakutakse abi, et ema suudaks toime tulla. Väga õige ka! Sellist asja lähebki vaja mitte seda, et lapsed saavad asjad aga ema ikka ise hakkama ei suuda saada.

Ma olen ikka elus olnud päria nutustes seisudes ja tean, et alati on väljapäes asjast kui vaeva näha. Siis ma ei mõelnud, et teeks uue lapse ja siis vaatan mis saab.
Ma siiski olin enda lapsega 2 aastat kahekesti ja alguses ka töötu. Härra H küll toetas mind rahaliselt aga teda polnud olemas ja me ei suutnud last jagada kui ta eestis oli. Minu vanemad aitasid mind ka siis hoides last, vahel siiani ostavad riideid aga ma ei ole pannud neile kohustust, et nad peavad seda tegema ja ei arvesta 100% sellega. Ma leian, et minu otsus oli laps saada ja minu kohustus on tema eest hoolitseda. Minu vanemate lapsed on suureka saanud ja nüüd lõpuks saavad nad reisida/remontida/maja osta ja endale elada.
Elu korda saamine pole kerge aga kui ootas kodus selle korda saamist ilma millegi tegemata siis see võimatu korda saada.

Täpselt sama nõme see kui naine saab iga mehega lapse kellega koos elab.
Saan aru, et esimene suhe läheb katki noorena või inimene pole see kellena alguses paistis jnd. Leiad uue armastuse, loote ühise elu ja saate lapse/lapsed ja suhe puruneb/jääd leseks. Elu läheb edasi ja leiad uue kes sind toetab aga kas siis tõesti peab kohe saama uuesti lapse? Selleks ajaks peaks ju kogemust olema piisavalt ja oskust arvestada mida lapse saamine tähendab. Ükski laps ei hoia meest kinni, tänapäeval hoiab ühine pangalaen rohkem. Ükskord oli kodutundes naine kellel oli 4 või 5 last ja kõik mehed olid vangis narkoga seotud asjadega ja lõpuks oli nedega üksinda.

Samas on see minu arvamus ja teistel on õigus enda arvamusele.

Advertisements

4 thoughts on “Enne vist ei seletanud piisavalt.

  1. Ma mõtlesin seda, et üsna raske on kodust välja saada ja tegutseda. Alguses häldasin ja vedelesin nädala voodis. Elasin mugavalt ema juures. Olin must lammas, läbi kukkunud ja oligi selline suhtumine, et mul pole mõtet üritadagi. Ma ei teinud terve aasta midagi…arvasin, et selline ongi elu, kus elan emaga ja teen nii nagu teised ütlevad. Mulle tuli sõbranna külla, kes innustas mu unistusi tagant. Mulle piisas sellest ühest inimesest, et teiste arvamusele selg keerata ja jonnakalt oma unistusi püüda. Kolides läksin emaga tülli, sest tema arvates oli mul ekuülikool ja mis mul seal tema juures viga elada…Oleksin vist samasugune mitme lapsega ema juures elav nagu see ema, keda kirjeldasid…See mugavust ei õpita ise, see on peale surutud ja hiljem iseseisvalt astuda on raske ja mõni ei tulegi toime. Aga selles seda inimest süüdistada…on nagu lökkesse halgude lisamine. Iseloomus oleneb ka. Kõigil pole kangekaelsust sünniga kaasa tulnud.

    Mitte, et sinu arvamus oleks kuidagi vale. Mina näen ja mõtlen teistmoodi…

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s