Igal naisel peab olema nii palju lapsi kui ise suudab üksinda ülesse kasvatada.

See kirjutus pole mitte ühelegi blogilale mõeldud vaid üldiselt minu arvamus.

Kõik teavad igast asjade küsimist lapsele, raha küsimist ja ebanormaasetes tingimustes elavad lapsi keda vahel kodutundes näha on või lehest lugeda. Kõik üritavad aidata kuna lapsed pole süüdi, et just sinna peresse sündisid. Igal lapsel on õigus söögile, puhastele riietele, korralikule voodile ja silmaringi laiendamisele. Kuid mis nede emade peas toimub kes sünnitavad lapsi suurde musta auku?

Miks just emade peas? Iga naine peab sünnitama nii palju lapsi kui palju suudab üksinda ülesse kasvatada. Ükskõik kui kindel mees sul kõrval on võivad asjad muutuda hetkega. Kasvõi võtame pühapäevase paide juhtumi kus laps kahjuks isata jäi, või vahel peab tervis alt ka noortel inimestel. Rääkimata sellest, et vahel inimestel lihtsalt lööb pisspähe ja uus armastus tuleb peale. Enamasti jääb siis laps ema eralõbuks ja paremal juhul saad elatusraha lapsele ja vahel vist kohe mitte midagi. Facebookis on avalik elatusvõlglaste grupp mida ma vahest loen kudas inimesed enda mustapesu ikka väga avalikult lahkavad.

Samas miks siis sünnitada ja elada roosasmullis kui lõpuks oled isegi riigi peale kuri, et miks peretoetus nii väike on. Me ei sünnita riigile vaid ikka endale lapsi ja peame ise hakkama saama ja kasvatama lapse täisväärtuslikuks inimeseks ja pakkuma talle elamiseks võimalust. See, et riik võimaldab meil lapsega olla kodus on privileeg kuna paljutes riikides on see tunduvalt väiksem aeg.
Samas on see natukene lollus ka kuna inimesed kes ei suuda mõelda aga sünnitavad ja sünnitavad lapsi juurde kuna 1,5 aastat saavad miinimumpalka ja siis vaatab edasi mis saab. Ma mõtle neid peresi kus saadakse kaks last järiest kuna siis üks kodus olemine ja enne välja teenitud palk säilib. See on arusaadav kui lapsi saavad need inimesed kes suudavad neid kasvatada ja üleval pidada ja ei kerja aastast aastasse ja ei hala, et pole süüa anda lapsele või riideid selga panna jnd.

Oleme ausad lapse kasvatamine on kallis lõbu või vähemasti minule ja sellepärast mul üks ongi. Esiteks lasteaed 80 euri, eelkool 32, riided, huvitegevus, söök, ravimid, sünnipäevad, elamustingimused jnd. Lapsel on neile asjadele õigus mis on elementaarsed asjad elamiseks, mis aitab tal tulevikus läbi lüüa ja kuskile jõuda. Paar kuud tagasi ma märkisin ülesse kõik asjad mille peale kulus Härra H kuuaega raha ja see summa oli 367 eurot ja sinna tuleks juurde lisada üür ja komunaalide osa. Raha pole ainus mida laps vajab aega, vanemate tähelepanu, hoolt ja armastust.
Õige pole, et suuremad lapsed hoiavad aina väiksemaid ja neilt võetakse lapsepõlv ära.

Salamisi sooviksin mina ka teist last aga ma saan aru, et vaid armastusest ei piisa. Selleks läheb vaja raha, et lapsele oleks elamiseks nornaased tingimused. Kindlasti saaks hakkama kui väga püüda aga parem ma suurendan enda sisetulekut ja mõtlen sellele siis. Kuna enam ei sooviks ma panna 2 aastast lasteaeda kuna Härra H oli sellest selline stress ja haigus-haiguse otsas.

Mul on üks tuttav kellel on 4 last ja iga kuu ta küsib laenu minult. Iga jumala kuu enne peretoetuse päeva ja viimasel korral ma pakkusin, et tulen katsikule ja toon mis vaja on ja ta lükkas selle tagasi. Samal õhtul oli ta käinud linnas peol… ju ikka lapsel polnud mähkmeid ja sööki vaja. Ennegi olin kuulnud, et pidi olena kõvasti võlgu teistele aga teinud välja. Rohkem küll laenama ei kipu talle. Samas ma tean, et ta pole 28 aasta jooksul rohkem tööl käinud kui 1 aasta kokku. Ta ema toetab teda siiani rahaga ja pidevalt kirub kudas riik ei aita piisavalt. Minul tekib küsimus kas on vaja siis neid lapsi teha kui hakkama ei saa?

Olen kibestunud, et nii arvan? vastik? Mis teie arvate kui palju peaks naisel lapsi olema?

Advertisements

4 thoughts on “Igal naisel peab olema nii palju lapsi kui ise suudab üksinda ülesse kasvatada.

  1. Eks ta vist ole jah nii. Meil mehega on kaks last. Saame hästi hakkama. Vahel oleme rääkinud ka kolmandast lapsestki, kuid ei piisa tühipaljast soovist laps teha. Tuleb kohe arvestada sellega seonduvate kuludega. Mitte, et sünnib järgmine laps ja siis avastame, et oih, raskeks läheb rahaliselt.
    Kuna plaan on maja soetada, siis see on meie prioriteet. Ja ehk kunagi tulevikus näis, kas on kolmas tulemas või mitte. 🙂

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s