Blogimine ja minu blogi.

Kuna Preili K.Kga tuli juttuks, et 12 aastat bloginud vahelduva eduga siis ma mõtlesin, et umbes nii kaua ka aktiivselt lugenud teiste blogisi. Paljud enam ei blogi kellele aastaid kaasa elanud olen aga eks iga asi ammendab ennast lõpuks.
Alguses oli see rohkem oma tutavate blogide lugemine aga ajaga hakkasid need kaduma ja tekkisid uued peale. Tõesti ma ei loe ühtegi moe/ilu blogi kuna see jätab mind külmaks. Isegi kui mõni mulle meeldiv blogi teeb selle kohta teema siis jäeb avamata. Selle eest kõik toidu,reisi,raamatu ja spordi blogid tõmbavad mind.
Mõne lugemisest olen loobunud liikse reklaamipärast ja inimesed kirjutavad asjadest millest midagi ei tea. Mitte, et ma just kõige teravam pliiats olen aga siiski.

Viimasel 3 aastal olen ma jälginud näiteks ühe neiu blogi ja ma tahaks temaga tuttavaks saada. Täiesti võõras inimene aga mulle ta meeldib läbi blogi. Ta on nii siiras ja näha on, et kirjutab endale rohkem. Ma loodan, et tal läheb kõik hästi! loe siit!

Siis viimase aja parim avastus on pimedast tüdrukust. Mina lihtsalt ei suuda aru saada kudas inimene saab kõigega hakkama ja tundub, et veel hästi. Tore, et inimene enda probleemiga pole nurka kükitama jäänud vaid püüdleb tähtede poole. Ma loen ja imestan kudaa inimene kirjutab enda äpardustest nii julgelt ja avalikult. loe siit!

Kui ma selle blogi tegin siis ma olin kindel, et sellest tuleb minu kaalu blogi aga kui seal suur seisak siis on sellest saanud hoopis kõige blogi. Ma tean seda seda loeb minu tutavastest paar tükki ja üks minu suur fänn lausa. Ta juba enne ütles, et kirjuta tihedamini ja nüüd ma püüan olla aktiivsem. Kuna meil ei õnnestu kohtuda siis saab selle kaudu silma peal hoida kudas mul läheb ja kuhu mu mõtted triivivad ja mida ma tunnen. Peale selle kui ma enda blogi reklaamisin facebookis on vaatajaid rohkem olnud aga ühtegi kindlat võõrast ma ei tea kes loeks. Samas ma kirjutan endale, rohkem sõpradele kui just teistele. Mulle meeldib vihmasel ilmal lugeda postitusi mis on aastaid tagasi kirjutatud on. Siis on näha enda arengut läbi aastate. Vahel oskan ma panna teatud asjad kirja paremini kui kellegile seletada.

Härra M näiteks ei saa sellest blogi lugemisest aru aga minu oma loeb. Alati on lugenud nii kaua kui me tuttavad oleme olnud. Sellest ta aru ei saa, et loen võõra inimeste omasi. Sama nad enam pole võõrad enam kuna läbi blogi saab inimest ka tundma õppida kui inimene on kindel kirjutaja ja aus. Päris kõike ikka ei tasu avalikuse ette tuua ja kuskilt jookseb piir millest avalikult rääkida, millest mitte. Samas kui ma Härralt küsisin, et mida ma võin kajastada ja mida mitte siis temal pole kindlat piiri ja arvas, et kirjutaksin nii nagu tahan. Ta teab ise, et on asju millest kindlasti ei räägi, et mitte teda kahjustada ja mustata. Kuigi vahel on väga tahtmine seda teha aga tean, et vale oleks tema suhtes. Kuna iial ei tea kes võib seda lugema sattuda ja kahjustada sellega inimesi. Igal asjal on alati kaka poolt ja kui teine ennast kaitsta ei saa siis tekibki see hea ja paha inimese hetk kus üks saab õigust ja teine saab süüdistusi vaid.

Viimasel ajal olen ma aktiivselt lugenud uusi blogisi. Avastanud nii palju erinevaid inimesi kellel nii erinev maailma vaade. Kõik ei ühti minu omaga aga mul ei ole õigus hukkumõista neid. Kõigil on enda arvamusele õigus ja nii kaua kui nad minu elu ei riku siis pole probleem minu jauks.

Ma olen harjunud, et maailmas on kahte sorti inimesi kellele ma meeldin ja kellele ma ei meeldi. Kindlasti minu otsekohesus on selles süüdi. Ma lihtsalt ei ole väga tugev selles mängus, et arva ära mis mul viga on. Ma nõrk vihjete andja ja seletaja siis kergem välja öelda. Kriitika on selline asi mida peaks iga inimene oskama vastuvõtta ja hinnata ja enda järeldused teha sellest. Minul on ka raske seda teha aga ma püüan sellega toime tulla.

Okei tegelt ma tulin teiste blogidest kirjutama ja teema jooksis minema. Kui  mu arvuti ei oleks nii loll siis ma kindlasti paneksin siis kõrvale ribale mida mina loen. Kui Härra M tuleb siis kindlasti tegelen sellega kui ta arvuti omastan ja voodis vedelen tervepäeva. Alati need kõige popimad polegi kõige paremad.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s