Äädikas päästis minu aknad ja valgus saab tuppa jälle.

Nii kui ilusaks läks panin tähele, et kõik pesevad aknaid kodudes. Vaatasin enda aknaid ja tõmbasin rullo alla siis ju ei häiri kui rõvedalt sitased ned talvega muutunud olid. Eriti siis kui päike peale paistab siis näha, et välja neist eriti ei näe enam. Eile õhtul vaatasin, et suures majas peseb 6 inimest aknaid ja siis hakkas veits juba piinlik, et ma ei suuda enda omasi puhtaks pesta. Alles eelmine nädal arvasin, et naabrid arvavad, et ma upun varsti enda sitasisse ära kui viisin suure prügikottiga prügi välja. Selline must ja 250 l aga tegelikult mul polnud väiksemat ja korjasin köögi ja vannitoa tühjad pakendid kokku ja 2 prügikasti valasin sisse, et mitte raisata kotte ära. Just sellel hetkel oli maja ees palju liikumist kui ma seda kotti lohistasin prügikasti. Kuigi täiesti täis see polnud aga ikka tundus hiigel suur. Samas äkki arvasis, et hoopis Härra laip keda pole mõnda aega näha olla?!

Kurtsin siis täna tööl, et aknad jube mustad aga mina neid eelmine aasta puhtaks ei saanudki korralikult, rikusin vaid enda aknapesu lappi ära viimasel korral. Selle peale teatas töökaaslane, et see lihtne neid puhtaks saada ja rääkisis imelisest äädikaga pesemisest.
Võtsin Härra H lasteaiast ja tulin proovima ja õnneks just kui alustasin tuli mööda lasteaia kaaslane koos emaga ja võttis minu ka lapse ka  parki kaasa.
Kõige pealt tegin äädika ja vee lahuse ja pesin sellega aknad puhtaks nii seest ja väljast, siis kaevasin kapist välja enda vana pluusi ja lõikasin puruks endale akanapesu lappiks. Pesin vahendiga (aknapesu vahendiga) puhtaks veel kord ja teise lappiga kuivatasin ära. Mul pole elusees nii puhtaid aknaid olnud kus pole triipe ega pleke peal! Täiesti läikivad ja nii puhtalt ilusad.
Kuna ma elan esimesel korrusel ja auto tee kõrval siis on pidevalt mul aknad mustad väljast ja see on kassi ja Härra H näod vastu klaasi. Ma kohe peale akna pesu istusin ja vaatasin puhtast aknast tükkaega välja nagu napakas. Kahju vaid, et pean homme tolmuvõtma kuna nüüd näha, et kapi pealne seda täis kuigi ma alles laupäeval tegin seda. Eelmine suvi oli sama jama, et pidevalt nii 2-3 korda nädalas pidin seda tegema kuna aknast tuli tolmu sisse. See esimese korrusel elamis rõõmud, ooo millised rõõmud!

Lõpuks läksin parki lapsele järgi ja veetsime veel tunnikese aega seal. Peab ju head ilma nautima ja võimalikult palju õues olema. Kuna ma selline külmavares viimastel talvedel ega siis mind väga õue ei aja peale tööd ja nüüd pean lapse ära tuulutama viimase poole aasta eest. Okei nii hull pole aga kasulik on rohkem õues olla ju nigunii.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s