Mis sa hädaldad su mehel on vähemasti välismaa palk

Eile oli selline imelik hetk kus ma tõesti tahtsin pead vastu seina peksta ja küsida, et kas tõesti raha teeb elu nii kergeks nagu arvatakse?

Kohtusin juhuslikult ühe tuttavaga ja nagu ikka vestlus oli kiire. Jutt tuli sellest, et mul on pidevalt kiire aga mitte midagi ei jõua teha ja aega napib. Ja sain neiult huvitava vastuse :” Mis hädaldad su mehel on vähemasti välismaa palk.”
Ma küll ei saanud täpselt aru kudas see minu ajaga kokku läheb aga Okei kui nii siis nii.

Kuna tõesti olen ma 90% ajast üksikema, 5% pereinimene ja siis 5% on minu vanemad lapsega aga tavaline päev on selline lihtne.
Ärkan/minu 30 minutit-laps ülesse/lasteaeda-tööle-poodi/lasteaeda-koju/koristama/sööma/õue/õppima-magama.
Eile oli magasin sisse-laps lasteaeda -tööle-lasteaeda-eelkooli-pesema-eelkooli-parki-koju-söök lapsele-magama.

Neljapäeval lasteaias esinemine lapsel, reedel pidin vabaks töölt küsima kuna vaja laps liivateraapiasse viia. Samas haigus ei hüüa tulles ja ma pean olema koguaeg valmis enda elu ümber korraldama kui vajadus selleks tekib.

Rääkides rahast siis ma võiksin ise käia mitmekoha peal tööl nagu ma seda novembris/detsembris tegin. Põhi koht, siis ceitering ja nv hommikud hotellis hommikusöögi teenindaja. Mul oli siis see võimalus kuna Härra M oli eestis ja sai olla lapsega rohkem kuna objekt oli selline 9-17 ja igapäev kodus. Mitte, et keegi mind oleks selleks sundinud vaid ma tahatain ise seda teha ja käia. Ma pole kunagi eriti kodus istunud ja tööl mulle enamasti meeldib. Ma võiksin hetkel ka iga nv tööd võtta aga Härra H jaoks oleks see vale kui ma koguaeg ka kadunud oleksin või nädala see näeksime vaid korraka magama minnes. Sellepärast olen ma sellest loobunud kuna ta vajab kooliks ettevalmistust, soovib pargis käia, mängida, vajab puhtaid riideid ja korraliku toitu. Kui ma ka koguaeg lennus oleks kes siis seda teeks?

Samas mida ma hädaldan mu mehel on vähemasti välismaa palk. Kuigi ega see raha nii suur ka pole. See jutt välismaa palgast ja imelisest elus on ikka nalja number tegelikult juba ammu. See võimaldab ära elada ja hakkama saada. Kindlasti kui me mõistlikumalt majandaksime siis reisida ja rohkem asju võimaldada. Kindlasti nüüd kui Härra hakkas uues kohas tööle kus pidevalt tööd on siis saame me paremini hakkama. Eelmises kohas oli vahel 8 nädalat ära ja siis 3 nädalat kodus siis kohe palk ka väiksem. Ta küll tegi juhutöid tallinnas nii kaua kui imelist valget laeva ootas aga siiski polnud see mida vajaks selle suure välismaa palgaga inimene iga kuu. Tuli hakkama saada 2 kuud 1 kuu palgaga vahel. Kui ma tööl poleks käinud siis oleka vist söönud vaid makaroone vist. Hetkel hakkkab ta käima 3 ära ja 1 nädal kodus ja kindlasti annab see võimalise stabiilsusele aga siis olengi 3 nädalat üksinda majandav ema lapsega ja alati pean olema valmis kõigeks, absoluutselt kõigeks. Täpselt sama moodi kui inimene kes realselt ongi lapse/lastega üksinda.

Samas see välismaa palk ei võta peale sitta päeva kaissu või ei lohuta haiget last. Mul on olnud vaja olnud võtta hetkega vastu väga olulisi otsuseid lapse suhtes ja Härra on olnud teiselpool maakera. Need asjad ei ole üldse nii kerged sellistel hetkedel kuna ikka on vahest hirm, et teen valesi otsuseid ja rikun lapse elu ära. Siiani on küll joppanud aga siiski tahaks arutada vahel asjad läbi ja kuulda teiste arvamusi ja mitte enda mätta otsast näha.
Pole ka arv juhus kui teen endale plaanid ja Härra H haigestub ja ma pean nullima need kuigi oleks isa eestis saaks tema olla. Haiguslehed ja arstid mille pärast ma pean vabaks küsima ennast aga samas tunnen kudas tööandjat alt vean. 

Aga okei, mida ma vingun mul mehel on välismapalk vähemasti.

  Ma olen sellega harjunud tegelikult, et ma teen üksinda palju asju ja ega ma enam väga ei vingu ka tegelikult. Alguses oli küll raske aga eks inimene harjub kõigega kui vaja on. Ma arvan, et ma pole ainuke inimene kes sooviks, et ööpäev oleks 24 h asemel hoopis 28 tundi. Ma võiksin endale aega varastada enda uneajast aga kuna ma olen suure une vajadusega siis ma oleks vastik ja pahur inimene. Siis ma ei meeldiks endale ise lõpuks ja see oleks halb.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s