Imelik bussisõit ja vanainimene kellel puudub viisakus.

Sõitsime esmaspäeval 18 bussiga linnast hiiule arstile ja enamus ajast me arutasime Härra H tema prille ja silmaklappi. Püüdsin seletada, et see pole tema kiusamiseks vaid selleks, et nägemine läheks paremakas. Tuletasin meelde arsti juttu talle ja soovisin mõistma panna teda, et talle vajalik see. Järve Selveri juures tulid peale kaks naist kuskil 70+ ja istusid meie vastu kohe. Härra tundis muret, et äkki teised hakkavad teda narrima selle pärast ja ei taha temaga enam lasteaias mängida jnd. Seletasin, et rumalad inimesed vaid norivad teisi inimesi ja kui nemad ei mõista, et see pole sinu viga siis pole vaja sul nendega mängida. Seletasin talle uuesti, et ta üks silm laisk ja see klapp annab võimaluse silma treenida, et see saaka sama usinaks kui parem silm. Üks hetk ütles üks naine teisele :”Üks silm on kinni lapsel ja ema loodab, et see teeb nägemisega imet ja veel sisestab seda lapsele. Kindlasti lasi palju telekat vaatata ja selles arvutis olla ja nüüd laps puudega.” Tema sõbranna läks näost punaseks ja hakkas rääkima muudest asjadest.
Selle peale võttis kohe Härra sõna nagu tal kombeks, et tal laisksilm ja sünnist saadik juba mitte arvutis olemisest.

Õnneks tuli meie peatus ja me läksime maha aga selline imelik tunne tekkis. Saab aru, et teised lapsed vaatavad ja ka täiskasvanud korraks aga elukogenud inimene vanuse järgi kommenteerib lapse olukorda oli küll imelik.

Ma püüan isegi Härrale õpetada, et teisugust inimest pole viisakas vaatata ja see tekitab ebamugavust teises inimeses. Olen palunud ka mitte esitada küsimusi ja kommentaare inimese juures olekul või kuulde kaugusel. Vaid siis kui oleme eemal võib küsida ja ma vastan nii palju kui oskan.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s