Mitte kedagi ei tohi narrida ja norida!

image

Täiskasvanutel on kohusus oma lastele seletada, et inimesi on maailmas erinevaid ja kohe kindlasti pole see inimeste enda valik!

Ma ei tea täpselt mida see ema tunneb aga ma võin aimata kui kurb ta on lapsele seletades miks temaga nii käitutakse.
Ma olen elus kokku puutunud selliste inimestega kellel on raske deagnoos või sünnidefekt. Ükski neist inimestes pole selles ise süüdi aga pilkusi ja seljataga sosistamist kuuleb pidevalt.

Minu onu sai vale ravi vene ajal ja tänu sellele oli ta kuni 38 aastat elus 4 aastase lapse tasemel ja ükski arst ei võtnud süüd enda peale, et nemad oleks midagi valesti teinud. Vanaemal soovitati korduvalt lihtsalt laps ära anda ja keskenduda tervetele lastele. Siiski vanaema ja vanaisa seda ei teinud ja ma võin käsi südamel öelda, et onu elas 38 aastat armastatud keskkonnas ja nii täisväärtusliku elu kui võimalik oli. Ta ei rääkinud aga temast sai aru kui õppida inimest kuulama ja siis pole alati tarvis sõnasi. Ma kasvasin temaga koos ja olen õnnelik nede hetkede üle, et mõista selliseid asju.

Tean juhtumit kus laps sündis 6 kuu pealt ja ei keeranud ennast kuni aastani ja arstid soovitasid laps ära anda ja uus saada. Samas hetkel on noormees 24 aastane ja saab hakkama elus. Tõesti mitte üksinda elades täielikult aga siiski saab hakkama. Väga tark IT alal, lõpetanud koolid ja õppinud üksi liikuma linnas. Temast saab aru, et on lihtsameelne aga seda ei pea talle pidevalt meelde tuletama ja hukka teda mõistma. Lihtsalt toetada ja õpetada elama. Kindlasti pole see kerge olnud ta vanematele aga siiski sellised teisugused inimesed vajavad just armastust ja hoolimist, et saaksid paraneda ja elada elu mida kõik inimesed väärivad. Eemale tõukamine ja narrimine teeb asja hullemaks!

Palun rääkige enda lastele, et inimesi tuleb hinnata sellisena nagu nad on! Kasvatus algab kodust ja igal lapsevanemal on võimalik maailma sallivamaks muuta seletamise ja selgitusega. Õpetagem oma lapsi rohkem hoolima ja õppige ise rohkem märkama ülekohut inimeste suhtes. Mitte keegi pole väärt näpuga näitamist  ja eemale tõukamist tänu halvemale välimusele/haiguse/puude pärast.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s