Kudas last motiveerida ja õpetada kirjutama/lugema?

Kuna Härra H läheb sügisest kooli siis käis ta sellel aastal eelkoolis aga see ei andnud mulle soovitud tulemust, et aprilli lõppuks oskab ta kirjutada pikkasi sisukaid kirjasi ja loeb 300 lk raamatuid. Eile oli selline tasemetöö taoline kontroll ja kirjutamises ta kukkus kolinal läbi. Lause algused oli õiged aga viimased sõnad kirjutamata. Arutasime õhtul, et miks nii läks ja jõudsime järeldusele, et ta unustas viimased sõnad ära või ei jõudnud nii kiiresti kui vaja oli kirjutada.
Lugemine ja arvutamine läks paremini välja arvatud see, et vastused kirjutas tagurpidi. Kui ta kiirustab siis ta kirjutab peegelpildis aga seda saab ümber õpetada. Vasakukäelistel on see probleem alguses, et asjad võivad peegelpildis olla.

Lasteias tunnistati ta kooli kõlblikuks ja õpetajad ei näinud probleemi. Kiitsid ta väljaendus oskust, avarat silmaringi, jutustamis oskust, sõnavara, arvutamist ja, et saab kirjutamise ja lugemisega hakkama.
Eile eelkooli õpetaja ei näinud absoluutselt probleemi ja on kindel, et saab hakkama ja on valmis kooli minema. Sügisega võrreldes on hüppe olnud suur, eriti alates jaanuarist kui sai endale prillid. Sinnamaani ta võib-olla ei näinud ja see takistas õppimist ja arenemist kirjutamisel/lugemisel.

Minul on ainukesena vist probleem, et ta nii edasi jõudnud pole kui võiks olla. Terve päeva ma olen sellele mõelnud ja aru saanud, et järgmise 4 kuuga pean ma selgeks tegema korekselt kirjutamise/lugemise talle. Sõbrannad on mulle rääkinud milline elu hakkab siis olema kui laps kooli läheb ja mind paneb muretsema see. Kindlasti oleb palju õpetajast ja kui kiiresti ta uue osa võtab ja edasi liigub. Selge on see, et hetkel soovitakse, et lapsed loeks ja kirjutaksid juba septembris. Vist oleks vale lootma jääda, et küll koolis saab lõplikult selgeks?

Alates tänasest ma mõtlesin, et lasen tal kirjutada 5 kerget lauset ja lugeda 5 lauset. Harjutamine teeb meistrik aga siis sain aru, et teda tuleb motiveerisa seda tegema. Tal see viga, et seda mida ta ei oska see talle ei meeldi ehk ma pean saama ta rohkem harjutama. Sellel nädalal proovin seda, et kui igapäev ilma jonni ja tülita ära teha siis võib talle sõber ööseks tulla.

Või muretsen ma lihtsalt üle ja asi polegi nii hull nagu ma arvan? Kudas last motiveeridma rohkem harjutama nõrkasi asju?

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s