Moepolitsei eelkooli lõpetamisel.

Okei, ma just ei pea ennast moepolitseks(Kuna ma just ise pole moekas)aga viisaks oleks ikka panna lapsele viisakad riided selga.

Härra H lõpetas eile eelkooli ja oli aktus kus oli ikka päris palju lapsi. Oli lapsi ülikonnas, oli tüdrukud kleitides, poisid triiksärkide ja vesiti/kampsuniga ja siis lapsed kellel olid dressipluusid ja igapäeva trööpatud teksased!
Minu Kratil olid velvetid tumedad, sinine triiksärk ja kampsun ja minu arvates piisavalt viisakalt riides. Oleks meil olemas ülikond siis ma oleks selle pannud aga kuna ma plaanin selle alles osta suve lõpus enne kooli (1.septembril kanda oleks paras!) siis leppisime sellega mis meil oli kodus olemas. Samade riietega plaanin ta saata lasteaia lõppu peole aga juurde ostan lipsu mis pluusiga sobiks kokku ja korralikud kingad ja kampsuni asemel kanda hallivesti.

Tekkis selline imelik tunne, et miks osad lapse vanemad ei hinda laste selliseid lõpetamisi ja saadavad nad ükskõik mis riietega sinna? Dressipluus, t-särk seeliku või pükste peal pole kindlasti riietus mida kanda aktsusel. Sama moodi lasteaia jõlupidudel, isade/emadepäeva konsertil jnd. Mitte, et kõik peaksid kandma seal ülikonda aga ühed viisakad riided võiksid igal lapsel olla! Sõbranna ütles, ehk pole raha osta selliseid riideid aga ma leian, et järelturult leiab ikka midagi kui otsida ja väga korraliku.

Asi võib-olla selles, et minu ema on mind kasvatanud nii, et teatud kohta minnes pannakse puhtad ja terved riided selga.

image

Maailma kõige armsam Nohik 🙂

Lasteaias olen ma pannud sellist riietumisr tähele läbi aastate ühtedel ja samadel lastel(Enne pidu on alati kirjas seegi, et lastele viisakad riided!) ja alati on kellegil rühmariided seljas. Samas nede laste vanematel pool viisakad riided. Kudas teil kas lapse kontsert/aktus on piisav põhjus võtta pühapäeva riided kapist välja ja selga panna lastele?

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s