Kuuking, kass ja emme sünnipäeva koogi retsept!

Kuna Härra M mulle orhidee kinkis (Kuukinga) siis saab hakkata panuseid panema kui kaua see mul elab. Ma just ei karda teda üle kasta vaid just seda, et minu kass ta ära sööb.
Mul pole ühtegi toataime kuna enamasti ma unustan neid kasta ja hooldada või sõi eelmine kass need ära. Kuigi Mamma väidab mulle, et kass ei tee nii tema juures elades. Okei, ehk ei meeldinud talle minu lilled kui mina temaga koos elasin.

Igatahes eile ma vedasin koju uue potti ja väätise. Küsisin empsilt nõu ja googeldasin elamistingimusi milliseid vajab. Hommikul leotasin teda seisnud veega ja plaan oli aknal hoida aga nii kui ta sinn panin läka kass lehti ampsama ja pidin talle uue koha otsima! Samas kui rulood köögist ja suurest toast ülesse tõmmata saab ta piisavalt valgust kapi otsas elades. Kui ikka seal ei meeldi siis saan tõsta aknale peale  tööd kui saan kassi valvata. Kui just keegi head nippi ei tea kudas kassi õpetada mitte kitkuma taime?

image

Minu emmel on täna sünnipäev ja sellel puhul käisin tal eile külas kooki küpsetamas mida ta tööle viia saaks!
Otsustasin teha vahvli põhjal toorjuustu šokolaadi kooki laimiga ja hommikul kell 7.30 emps ütles, et väga hea tuli. Lisasin tilga brändit ka sisse, et maitsed eriti välja tuleks.^^
Olen seda kodus ka teinud ja siis kiitsin ise ka selle heaks ja maitsavaks, pole väga magus. Piisavalt hapukas ja magus selline mida saab süüa ilma, et süda hakkaks läikima. Kahju, et mul pilt pole siia panna aga retsepti võin ikka kirjutada.

Põhi :
1 pakk maxima vahvleid vanilli omasi.
150g võid

Täidist :

200g valget šokolaadi
400g toorjuustu
2 Muna
1 dl hapukoort
1 tl brändit
1 Laim
0,5 Pakki vahvlit

Sulata või, hakki vahvel ja sega kokku. Pane küpsetusvormi paber ja suru ühtlaselt põhjale vahvli ja või segu.

Miksersa 2 muna, lisa hapukoor ja sega sisse sulatatud šokolaad, brändi tilk ja pigista laimi. Sega kokku valmis segule toorjuust juurde ja hakkitud vahvel ja lase korraks mikseriga läbi, et segu seguneks korralikult. Kui pole piisavalt magus siis lisa suhkrut aga hoiatan, et põhi nigunii on magus sellepärast mina ei pane suhkrut!
Vala põhjale peale segu ja aja laiali ühtlaselt, raputa vastu lauda vajadusel.
Küpseta kaetud kooki 180 kraadi juures 30 minutit, keera ahi kinni ja hoia 1 tund veel. Tõsta ahjust välja jahtuma ja hiljem pane külmikusse (Mina tavaliselt terveks ööks. Mida kauem on seda parem on! Tegelt vist saab 4 h ka hakkama!)

Head isu!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s