Palju siis on normaalne teenida ehitajal?

facebookis on selline leht tööpakkumised/haltuurad kus täna tekkis kuulutus sinna

image

Seal hakkas selline teema kui halb palk see ikka on ja miks nii vähe makstakse jnd.
Tavaliselt (seal samas pakkumises) on toitlustus ja elamine tasuta ehk see on raha mis saad arve peale. Juunis on 152 norm tundi ja kui teha kiire arvutus siis 152*8 = 1216 Euri arvele. Arvestada tuleb nagu ikka, et ehitusel  on kiire siis tuleb teha pikemaid päevasi ja mõnest nv loobuda aga norm tundidega teenida 1216 euri kätte ei ole paha kui saad 3*päevas süüa + kohvipaus koos pisikese einega. Toitlustus toimub rootsilaua stiilis, et söö nii palju kui tahad ja mida on. Elamise eest ei pea maksma sul on enda ruum, pesemis võimalus ja vaikus soovi korral.

Härra M tegi sama tööd 2 aastat ja eks ma olen kursis ikka, et kauem olevad inimesed saavad rohkem tunnis. Tegelikult ikka suvaline vend ei saa head palka koheselt vaid peab ikka ennast natukene enne tõestama, et palk tõuseks! Kui oled hea töötaja, saad hakkama enda tööga ja sinu peale saab kindel olla siis tõuseb palk ja välis sõitudel saad päevarahasi veel.
Ma ei ole kursis, et palju makstakse soomes ehitusel aga nii palju kui aru saanus olen siis peab seal enamus kohtades ise toidu ostma ja elamise eest maksma mingit tasu ja siis just pole kasulikum diil minna sinna. Samas on seal häid kohtasi kindlasti!!! Tõesti pole ma sellega rohkem kursis kui see mida foorumitest lugenud/tuttavatelt kuulnud olen aga elamise peale seal kulub ikka.

Miks enam Härra M laevaehituses pole? Kuna see on väga ebastabiiline töö ja kõik võib muutuda mõne tunniga. Üks hetk rügad kõvasti ja teine hetk passid kuu kodus ja palka pole. Tõesti kui teada oleks alati, et sellest palgast peaks elama näiteks 2 kuud siis elaks vabalt ära aga alati pole teada seda. Ma ei hakka eitama ka, et eriti alati ma ei oska raha hoida ka ja eks kulub seda rohkem kui võiks kui ta eestis oli.
Samas selle juures on see tiksumine veel hullem ja see, et ei saa plaane teha ja arvestada millal inimene kodus on. Läks eelmine aasta märtsis 2 nädalaks kanadasse nii, et neljapäeval sai teada, et esmaspäeval kell 6.40 läheb lennuk hollandisse ja seal edasi kanadasse aga tagasi jõudis 8 nädalapärast. Enamus ajast oli levistväljas (puudus nett) ja mere peal. Oli 4 päeva kodus ja jälle läks. Okei palk oli tõesti selline mida sooviks enamus inimesi endale aga see ei kompenseeri aega mis sa perega olla ei saa ja elad teadmatuses mis toimub. See on üks näide aga selliseid minekud ongi alati ja pidevalt! Samas inimestel kellel peret pole, kohustusi eesti on see parim viis raha teenimiseks kuna sinu kulu tööl käimiseks on suur 0! Eriti hea siis kui oled merel ja isegi mitte maale ei saa siis ei saa üldse raha kulutada ninni-nänni peale.

Hetkel ta töötab norra/rootsi ja saab meie jaoks normaalset palka aga paljud imestavad, et nii vähe kätte. Samas firma on usaldusväärne (On enne teinud sama firmas 1 aasta tööd, õe mehel läheb juba 5 aasta ), Firma maksab sõidu tööle/koju, elamise eest ei maksa, toidu eest ei maksa (söögiraha vms firma kaardilt), palk õigel ajal  arvel lisaks palgale saab päevarahasi, et eestis eemal on. Ta enda kulu tööl olles on 0 kui just ei taha suitsu juurde osta. Samas on kindlasti suureka plussiks 3 nädalat ära ja natukene üle nädala kodus. Samas kui just välismaal tööd pole siis leitakse eestis tööd, et palka ikka saaks ja rahalist auku sisse ei tuleks! Selline töö sobib meile paremini kui laeva oma. Kuna Härra H on lõpetamine see kuu siis Härra M palus, et saaka kodus olla ja talle pakkuti seda võimalust aga oleka pidanud minema siis teise linna tööle (nv kodus!) aga peale 21 ära sõitma ja poleks juuni alguses sünnipäevadeka koju saanud aga vähemast prooviti leida kompromissi temaga. Ta arutas asja lapsega ja laps soovis, et issi oleks sünnipäeval kodus siis saab siis kodus olla! Kahju on küll, et siis ei saa olla aga samas saab filmida/pilte ja ikka saab osa sellest ja kui tagasi tuleb siis tähistame koos! 🙂

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s