Sõbrapäeva hommiku mõtted vanaisast.

 Täna hommikul oleks ma pidanud ma mõtlema esimese asjana enda sõpradele, suure algustähega Sõpradele.! Neile inimestelele kes pole suvalised inimesed tänavalt vaid minu inimesed, minu kindlus, minu kindel pind kui vajuma hakkan. Kellega koos olen ma suureks saanud, kellega koos on naernud ja nutunud, röökinud ja vaikinud. Kes on kõrval olnud kui minu lugu toimus, kelle lugu mina tean ja näinud. Need inimesed on minu inimesed, neid pole palju aga selle eest on nad on kõige paremad! Meid ühendab elu, soov alati olemas olla kui vaja ja siis ka olemas olla kui vaja pole. 

 Mõtlesingi just neile nagu igal päeval kui neile head soovin aga täna hommik hakkas teise noodiga. Ma mõtlesin esimese asjana enda vanaisa peale kelle kohta võisin lausuda :” Minu parim sõber!”  Ma tunnen temast puudust ja viis pikka aastat ei ole teinud seda tunnet teiseks, ma hakkan vaid unustama tema lõhna ja hääle kõla. Ebaõiglane on, et alati võtab surm liialt vara inimesed kellelt meil oleks veel nii palju õppida, näidata neile kui tänulikud me oleme nede õpetatud asjadele! Kui keegi küsib minult kes on maailma täiuslikum mees siis ma ei kahtleks mitte hetkekski ütelda, et see mees oli minu vanaisa!! Nii suure südamega kui temal oli pole ühtegi teist meest maailmas, mitte keegi maailmas pole minu silmis nii tark kui tema, mitte kellegi kallistus pole olnud nii siiras kui tema oma, kellegi pettumus pannud tahatma olla parem inimene, abi pakkumine südamest ja vaikus nii palju õpetav.

 Mul on nii kahju, et Härra H oli pisikene kui vanaisa meilt ära võeti ja ta hakkab unustama teda. Samas tean, et tema üks kaitseingliteks on just minu vanaisa! 

 Härra H on täitsa minu laps, täiesti juba sellepärast, et tema on oma vanaisas samamoodi kinni nagu mina olin enda omas. Samas olen vist siiani neis mälestustes kinni, selles, et ta oli olemas see tekitab minus turvalise tunde.  Kuna minu isal oli parim eeskuju ees olen ma kindel, et Härra H on täpselt sama suurepärane vanaisa nagu oli minul, täpselt sama kindel käsi millest kinni hoida ja sama tark õpetaja nagu mul!
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s