Kui on vajadus halada.

Mul on piinlik ise enda ees, et olen korjanud enda külge 10 võib-olla 13 kilo pekki. Päris mitu hommiku olen ma vaadanud enda kaalu köögi põrandal aga pole julgenud sinna peale astuda. Ma kardan näha suuremat numbrit kui ma oskan arvata, kardan enda peale veel kurjemaks saada kui olen!

Kui ma võitlesin tugeva ärevushäirega pikkaaega siis oli mulle oluline, et teised poleks minus pettunud või ei halvustaks. Oluline olin oli teistele meeldida ja teiste arvates tubli olla! Lõpuks taipasin, et tegelikult on oluline elus ise endale meeldida ja sealt saab see alguse kõik teised asjad ja teiste suhtumine!

Kui kurdan kudas ülekaal laiskusega ja valeda valikutega tagasi on hakkanud tulema siis inimesed ei mõista seda, lihtsalt nad ei saa aru! Mind ennast häirib, et lasin toidul ennast lohutada, olen liialt mugavaks muutunud, ei oska aega planeerida, et ma ei kaotaks 9 aastase, töö ja proovin olla suhtes sisse ennast ära. Püüan vältida riide poode, et ei peaks suuremaid riideid valima, väldin peeglit, et ei näeks seda mis minu kehaga toimub. Ma olen endas pettunud, et ma tean kudas peaksin toituma, et kaal alla läheks, tean, et jalutamine teeks mulle head aga ikka ja jälle haaran ebavajaliku järgi või kasutan transporti liikumiseks! Mitte kedagi teist ei ole süüdistada peale ise enda, et ma olen ennast alt vedanud ja ei meeldi välimuselt endale. Ujumisrõngas on ümber kõhu tekkinud , varsti näen välja nagu rase kui ei suuda ennast käsile võtta. Võin ju kanda kõrgeid pükse ja natukene laiemat pluusi aga ma ise tean, et õhtul lahti riietatult kaob see ilusoon ja kõht ripub ja sangad tekutavad teise pepu juurde.

Ma tean täpselt mida ma tegema peaksin, kudas toimima aga stress paneb mind ennast lohutama toiduga. Tean väga hästi toiduaineid mille vältimine aitab kaalul kukkuda, tean väga hästi, et minu kõige olulisem toidukord on hommikul. Kui hommikusöögiga nihu läheb siis terve päev on nihu ja võib maha kanda! Tean, et ma pean sööma ja see, et süüa kord päeva õhtul magama minnes ei aita mind mitte kudagi ja teeb vaid kahju! Tean, et liikumine jalksi aitab mul lisa kaloreid kulutada jnd aga ikka ja jälle olen ma samas punktis tagasi, et kuskilt hakkab asi lonkama ja vajub kõik kolinal kokku minu jauks.

Hetkel ma mõtlen, et kuhu ma kolin ja millal ma kolima pean, kudas ma Härra H muresi lahendan Eesti keelega ja tema emotsioone suudan toetada. Kudas saada lahti inimesest kes pidevalt veab alt ja paneb pettuma last endast ja tundma hüljatud tunnet! Kudas suurendada enda sisse tulekut jnd lõputult elulisi mõtteid mis kõik on minu kaalust olulisemad või vähemalt tunduvad olulisemad olevat.

Samas kui ma suudan veel endale juurde kaalu süüa siis hakkab see mu tervisele lihtsalt ja lõpuks on see veel hullem kui kõik präegused probleemid kokku. Ma ei tahaks surra 30 ülekaalususse, tahaks ikka enda lapselapsi näha. Ehk kes teab võibolla mõne lapse veel saada kui präegune sitt ületatud on.

Kudas õppida aega leidma endale ? Kudas tulla stressiga toime?

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s