Minu laps on taarakoll.

Ma loodan, et keegi kes märkab ühte prillidega 140 cm poissi pudeleid maast ülesse korajamas ( Peaks suhteliselt okeilt riides olema, puhtuse kohta pead anda ei saa! ) ei kutsu politseid või lastekaitset. Ma ausalt annan lapsele kodus süüa, saab iga nädal 5 euri taskuraha + jooksvalt münte nii minult kui kõigilt teistelt kellelt küsib, midagi head on alati kodus, mõtetuid poppi träni saab minu nõrdrameelsus hetkedel ka. Võiks lausa mõelda, et tal pole midagi materiaaset vajaliku puudu aga tuleb välja, et on. Mitukorda olen koju tulles avastanud, et esikus on plastpudeleid nii vett/coca jnd . Alati olen mõelnud, et küll Härra H on enda taskuraha eest ostnud jooke mida mina talle ei osta aga millest unistab pidevalt.

Eile käis toas, võttis kaasa pudelis kraanivett. Õhtul tuli tuppa ja kaasas oli sama pudel mille toast sai ja veel 2 tühja pudelit. Hakkasin siis uurima, et kust sai need ja vastus oli lihtne :” Maas vedeledid, ega ma siis raha ei saanud jätta maha!” Siis lõppuks sain aru, et miks mul kodus pidevalt taara vedeleb.

Ta näeb kuskil taarat ja võtab selle lihtsalt ülesse ja tassib koju kuna see on ju raha. Vähemalt ma loodan, et kuskil prügikastides tuulamas ei käi, see oleks eriti piinlik!

Tal on sellel aastal löönud välja raha haigus. Ta oleks nagu väike Juut kes üritab kõigest raha teha ja kõikide asjade pealt teenida. Kaupleb alati tingimused endale kasulikuks ja vahest esitab selliseid fakte, et annad lihtsalt järgi. Mitte mina vaid ka teised inimesed kellega rahadiile teha üritab!

Ükskord ta kurtis mulle kudas pood teda 10 sendiga pettis. Siis lahendasime asja ära, et see oli pant mille eest maksis juua ostes. Taarat on paar korda üksinda viinud ( karastusjookide ja vee pudeleid ) , oleme ka korduvalt koos viinud ja raha on endale saanud või talle jätsi ostnud. Kuid kudas ta jõudis selleni, et maast leiab ja koju tassib ma tõesti ei tea, pole aimugi kust see komme tekkis. Ta korjab ka üldiselt prahti ülesse ja viskab prügikasti ja võib-olla sai see sellest alguse. Lihtsalt ei raatsi visata raha ära ja võtab parem selle endale ja toob koju.

Olen õnnelik, et vähenalt alkohooli pudeleid ei tassi koju haisema. Ta arvatavasti ei tea, et nede eest raha saab ja parem kui kunagi teada ka ei saa!

Rääkisime eile sellest pikkalt, et see pole just parim asi mida teha aga ma ei tea kas see aitas ja see komme lõppeb või mitte. Endal tekkis tunne nagu ma ei pakkuks talle piisavalt ja sellepärast korjab taarat juurde.

Eile pakkisin tänaseks süüa tööle kaasa ja Härra H uuris, et miks ma seda teen. Rääkisin talle, et kui kodust võttan lõuna tööle kaasa siis on see tervuslikum, me ei viska sellisel juhul nii palju toitu ära ja sellega hoiab kokku. Kui meil raha vähem toidule kulub siis saame me rohkem raha panna koos käimiste/tegemise peale. Tükk aega oli vaikus ja siis ütles :” Sa pead vanaisa või Härra Kga poes käima ja igakord rahakotti kogematta koju unustama ja lastama neil maksta. Vaata kui palju siis raha alles jääb!”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s