Maril pole täna tuju.

Raadios lastakse lugu, et :” Kätlinil ei ole täna tuju” kuulata saab seda siin . Alguses tegi see lugu hirmsasti nalja, et millal huvitav Kätlinil see tuju lõpuks tuleb ei tea. Täna avastasin, et enam pole üldse naljakas kuna poisid laulavad seda mulle seda tööl sõnadega :” Maril ei ole täna tuju.” Ja tänu sellele märkasin, et Kätlini pahast tujust on saanud Mari paha tuju.

Samas ma ei ütleks, et mul paha tuju oleks vaid ma uitan lihtsalt mõtetega ringi ja ei lõõbi nende kallal. Vahel ei saa lausa nede sõbralikust tögamisest aru ja jään lolli näuga neid vaatama lihtsalt. Vestlus meie vahel on konkreetne, vajalik ja kiire ja nii ma jälle kaoun kuskile enda mõtetesse ära.

Millest ma siis mõtlen, et Maril tuju pole? Pidevalt mõtlen Härra H Eesti Keele kirjutamise peale ja kudas see korda saada. Jah õnneks sain logopeedile aja septembris kes spetsaliseerunud düsgraadikuid õpetama, sain ka enda kunagi õpetajaga diilile, et augustis hakkab temaga tegelema paar korda nädalas, et saada enne kooli toetust ja enne meie logipeedi külastust. Siiski teeb see mulle muret, et kudas ise teda toetada. Sain näpunäiteid, et peaksime koos vasakukäelise Tv täitma , raamatuid lugema ja maha kirja tegema rohkesti suvel ka kahekesti, tuleb ka mulle ehk kasuks!

Hetkel on selline periood, et ma olen pm eelmisest nädalast üksinda tööl ja õhtuks olen nagu laip ja ma lihtsalt ei jõua kodus veel õppida Härraga. Tunnen süümepiinu aga samas tean, et juulist enam 7.00-17.30 ei tööta ja siis on rohkem aega pühenduda sellele mure lahendamisele. Samas pole mõtet hetkel ennast sundida kuna siis lähme tülli ja selles ei tule midagi välja lõpude lõpuks ja abi ei oleks. Soovisin eile minna raamatukokku, et kohustuslik kirjandus talle lugeda võtta aga avastasin, et suvel on raamatukogu enamasti avatud 18.00 , vaid neljapäeviti 19.00. Püüan siis homme minna ja ära tuua esimese raamatu. Vähemalt siis hakkab asi kuskile arenema lõpuks.

Kui sunnin ennast muudele asjadele mõtlema, et ma lihtsalt hulluks ei lähe lülitub aju lihtsalt korteri jama peale üle. Siis tekib paanika, et kuhu, millal ja kudas me kolime ? Mis ajaks me vabastama peame korteri, kust leian uue korteri mustamäele mis meile hinna poolest sobib ? Lihtsalt hetkel ma ootan korteri omanikult vastust ja tema omakorda ootab vastust teiselt inimeselt. Nii me kõik ootame ja aeg venib nagu ülenäritud näts. See ajab mind närvi , kohutavalt närvi, et mul pole võimalik olukorda kontrollida.

See, et swed mind pm välja naeris laenutaotlusega ja pakkus nii väikest summat, et selle eest ei saaks hetkel miskit tegi ikka kurvaks küll. Ma ei jõua enam kolida iga paari aasta tagant kuna korter müüakse maha. Samas sain palju head infot kudas järgmised pool aastat toimetada, et suurem summa saada laenu, et päris enda kodu meile osta!

Samas käin kindlasti ära ka teistes pankades ja kuulan nede pakkumist, ehk mõni teine pank hindab mu võimeid paremini kui swed. Kui teistest ka välja naertakse siis keskendun nippidele ja soovitustele mis anti mulle!

Kui see teema ka läbi mämmutatud ajus siis tulevad kõik teised mõtted nagu minu kaal, lisatöö otsimine , kudas Härra H suvi sisustada , mis õhtul süüa teha jnd ja tänu sellele kõigele nagu polegi tuju ja lauldakse :” Maril pole tänu tuju.”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s