Palju siis kulub lapsele?

Merje kirjutas täna siin! Elatisest ja mainis, et tal pole aimu tegelt kui palju lapsele kulub. Mõned kuud tagasi lõin ma kokku umbes palju kulub mul lapsele raha. Numbrid läbi kuude muutuvad natukene. Vahel kulub rohkem , vahel jälle vähem aga jaanuaris kulus nende numbritega summa :

Üür + kommud 400 ( 400 : 2 = 200 , 200 : 2= 100 )

Elekter 12 ( 12:2=6 , 6:2=3 )

Elion 29.99 ( 29.99:2=14.95 , 14.95:2=7.49)

Telefon 5 ( 5:2=2.5)

Trenn 32 ( 32:2=16)

Toit 200 ( 200:2 =100 , 100:2=50 )

Meelelahutus/sünnipäev 25 ( 25:2=12,5)

Riided : 30 ( 30:2=15 )

Taskuraha 20 ( 20:2=10)

* Aastaringi on üür+kommud 400 eurot.

Kokku peaks kuluma ühel vanemal lapse peale 216,49

Siia juures tuleb arveatada, et lapsel on prillid mille klaasid maksvad 80-110 vahel ( kuna klaasid on erilised siis alla ei anta üheski poes nede pealt ) + raamid.

Lapse sünnipäeva pidu ( juunis kulus koht + toit 190 euri ) , lapse suvelaager ( 45 eurot , sisustan päevasi, et ei peaka üksinda kodus olema), septembriks vaja uusi kooli asju( jalatsid, riided, vihikud/vildikad/pinal jnd ), aasta jooksul on paaril korral haige olnud ja igal korral on 20 euri kanti apteegis läinud, hooaja riided, klassi üritused, jõulud, uus jalgrattas(kasutatud!), uus telefon kui vana kaob/katki läheb ( alati odav või kasutatud ) jnd. Suuremad väljaminekud planeerin ette , kogun selleks raha, mõne asja ostan varem aga siiski need on lapse jauks. Eraldi suurte väljaminekute jauks raha ei küsi vaid majandan samast rahast ära mis igakuu laekub. On rahapäevasi kus on laekunud suur 0 eurot. Kuna lapse isal pole raha.

Mai lõppus teatas, et läheb 3 nädalaks altuurat tegema teise linna, võttis puhkuse. Küsisin, et kudas siis vaheajal lapsega saab, et ta ei peaks päevade kaupa üksinda olema pidevalt ja vastuseks tuli :” Küll saab kudagi aga ma ei tea kudas.” Minul on juulis 2 nädalat puhkust, minu vanemad on augustis 3 nädalat.

Perekonnaseaduses on välja toodud, et mõlemal vanemal on kohustus nii materiaaselt kui ajaliselt panustada võrtselt lapse ellu ja arenguks. Vanemate lahutuse kohaselt ei tohi lapse elukvaliteet muutuda halvemaks vaid peab jääma sama väärseks nagu koos elavate vanematega.

Võtame siis elatist vähemaks siis muutub lapse elu kvaliteet.

Kui laps on haige väheneb minu sissetulek haiguslehel oldud ajal. See ei huvita ju kedagi kudas mina saan oma osa raha panustada lapse heaoluks + enda osa maksta üüri/toidu jnd asjade eest.

Samas olen ma lapse endale sünnitanud mitte mehele ega riigile ja ema saab alati hakkama, peab saama!

Advertisements

One thought on “Palju siis kulub lapsele?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s