Mis sa oma kaalu pärast põed sul ju mees olemas?

Küsimus, et “mis tunne on olla paks?” On minu jaoks sama imelik nagu :” Mis sa oma kaalu pärast põed sul ju mees olemas? “

Ma võin vastata, et minu jaoks oli paks olla väga raske. Ma kandsin endaga kaasas 50 kilo. Kõik ajas mind higistama, väga raske oli kiiresti liikuda, kuskile õigesti ei mahtunud. Mäletan väga hästi seda tunnet kui olin alla võtnud kuskil 35 kilo ja jooksin bussile. Nii kerge tundus, selline lendlev tunne oli sellel momendil. Mäletan kui avastasin, et koguaeg oli külm ja minu jaoks oli see hästi kummaline. Kuna enne oli koguaeg palav, higi voolas iga liigutuse pealt. Väga raske oli endal riideid osta kuna 48/50 suurust ilusaid asju oli vähe. Tegelikult on raske ka minul saada 38/40 riideid. Kui olin 36 suurus siis oli palju kergem ja sinna poole ma püüdlengi.

Hetkel kus sain aru, et minu elustiil on hetkel vale oli siis kui ükski riidesse enam ei istunud ilusasti, piltidel taipasin, et olen ümmargune näost jälle. See hetk kui õgisin kolmandat jäätist ja ükski paar pükse poes jalga ei läinud proovides ja aina suuremat nr otsisin oli ikka häirekellaks küll. Pidevalt oli vabandus homme ja homme aga see homme oli nii müstiline päev mis kätte ei jõudnudki. Viimaks taipasin, et täna tuleb ennast kokku võtta mitte homme! Varsti seal müstilises homses kaalun ma jälle 129 kilo ja siis on veel raskem.

Miks ma jälle paksuks minema hakkan? Stressist mis paneb mind ohjeldamatult sööma, nuvaring mille kasutamisel sain 6 kilo juurde 2 kuuga kuna hormoonid läksid paigast, laiskus mis paneb toiduga valesti valikuid tegema ja kindlasti mugavus mis lõpetas liikumise ja pani rohkem auto/ühistransporti kasutama. Kindlasti on põhjus ka selles, et on neid nädalaid kus pole aega süüa ja lõppeb nv suure söömisega. Polegi ühtegi head vabandust endale, et miks ma olen kosunud 11 kilo ( hetkel maha saanud juba 2,5 kilo). Vahepeal läks veelgi rohkem aga tuli tagasi nii pea kui laisaks ja mugavaks muutusin. Ega mul hetkel pole kindlat plaani kuidas ja mis ajaks ma pean olema alla saanud vaid olen otsustanud leida aega liikumiseks, toiduvalmistamiseks ja trenniks! Ma olen kindel, et see nr oleks palju suurem kui ma ikka vahel ei liiguks ja kodus süüa ei teeks ja lõpetaksin üldse toidu jälgimise 24/7. Eks paistab kuidas uued harjumused jälle külge hakkavad ja kuidas sihikindlus ja tahtjaid vastu peavad! Mõtlen sellele, et kui suutsin tahtejõuga – 49 teha siis mis see 8,5 kilo on! Mul on tunne, et see 8 kilo on kõik minu kõhu peal, absoluutselt kõik!! 2 nädalat on asi toiminud, küll siis toimib edasi ka.

Miks sa oma kaalu pärast põed sul mees ju olemas? Ma ei taha ennast uuesti paremasse vormi ajada ühegi mehe pärast! Ma soovib ennast ise paremini tunda ja enda peegelpildiga sõber olla jälle. Ma ei soovi surra rasvumisse 35 aastaselt või seda, et mu organid hakkaksid ülesse ütlema vale elustiili pärast. Kuidas saan ma olla eeskujuks enda lapsele kui ise valesti valikuid teen? Mulle meeldib õnne hormoon mida tekitab sport ja liikumine. Ma tulen siis paremini toime raskete hetkedega kui seda piisavalt on. Mulle meeldib kui ma pole läbi higistanud kui jalutan normaalses tempos 4 bussi peatuse vahet. Ma teen seda endale mitte mehele, vanematele jnd. Ma tahan ennast paremini ja kergemana tunda!!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s