Mis su ema ei mõelnud, et nii nõmeda nime sulle pani?

Minu lapsel on topelt nimi. Ilma sisekriipsuta aga mõlemad on kasutusel peresiselt aga lasteaias/koolis on ühe nimeline. Samas lasteaias õpetajad kasutasid mõlemat, vahel ka vaid tagumist. Mõndaega tagasi käis Härra H sõbra vanaema juures ja pärast oli päris kurb kuulda kudas üks võõras tädi ütles : ” Mis su ema ei mõelnud, et sulle nii nõmeda nime pani?” Laps oli väga üllatunud, et üks naine kes oli palju vanem kui vanaema ( Nii ta ise ütles!) ja solvas last ehk teda!

Trummipõrin ja minu lapse nimi on :” Hendrik August!”

Hendrik oli juba 7 päevane kui ma arvasin, et minu laps jääb nimeta. Lähen ja panen talle nimeks nr Üks. Kõik nimed mis ma soovisin panna rikkus mu ema ja tädi ära. Igakord kui ma olin nime välja valinud kaotas see nimi varsti enda ilu minu jaoks või äkki hakkasin märkama kui palju sama nimelisi inimesi on väikses Tallinnasse. Lõpuks lugesin haiglas päevade sisustamiseks raamatut ja Mihkel Raua :” Musta pori näkku” raamatust tuli Hendrik. Vaatasin kuidas põrnikas nohises minu kõrval ja sain aru, et tema esimeseks nimeks saab Hendrik.

August on nimi mis käib meil põlvest põlve aina edasi. Iga ringi esimene poisslaps on meil Gustav, Kustas või August. Kuna minu vend on Gustav siis kukus Kustas koos Gustaviga ära. Järgi jäi August ja minu jauks on see ilusa kõlaga eesti nimi mis sobib suurepäraselt!

Minu ema ja isa olid väga rahul, et ma viisin edasi nime ja just selle valikuga kuna nende mõlema lemmik vanaisa nimi oli August!

Kahju, et ma ei olnud sellel hetkel koos Hendrikuga ja ei saanud ütelda võõrale tädile, et :” Kui ma saaksin veel ühe lapse siis paneks ma tema nimeks kas Hans Hakon või Hanna Madli!” Ta oleks saanud kohe harjuma hakkata, et kõik lapsed pole Martini, Oliverid, carmeelad ja Jennid. Vaid vahel pannakse ka tavalisi Eesti nimesid.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s